Resultat Triathlon 2018

Herrar

Placering
Namn Ort Klubb
Tid
1
122
Emil Lönn   Räddningstjänsten IF Lkpg
52:01
2
168
Linus Petersson   Peking Athlets

52:22

3
147
Jimmy Thörnberg Linköping IK Nocout
52:35
4
234
Sebastian Johansson Linköping IK Nocout
53:28
5
129
Fredrik Ottosson   Höglandets Triathlon
54:18
6
216
Tommy Eriksson   Team Lewa Sport
54:50
7
144
Jakob Svensson Linköping Team Cykelspecialisterna
55:10
8
236
Daniel Johnsson Norrköping Norrköping Triathlon
55:44
9
183
Martin Wuopio Linköping  
55:50
10
181
Martrin Frank Norrköping Peking Athletes
56:14
11
131
Fredrik Wirenmark   Team Fillinge Ultra
57:03
12
214
Tomas Hagström   IK Nocout
57:07
13
221
Pär Junwijken Finspång OT Kolmården
58:11
14
124
Erik Hemmingsson   IK Nocout
59:03
15
213
Tomas Karlsson Klockrike IK Nocout
59:15
16
196
Oliver Tykosson   LASS
59:40
17
219
Jimmy Vickström Huddinge  
59:48
18
225
Anders Knutsson Linköping Linköpings OK
60:05
19
158
Jonas Eriksson   IK Nocout
60:42
20
257
Fredrik Danell Ekängen Ekängens IF
61:10
21
243
Mikael Virén Grebo Grebovägen
61:19
22
142
Håkan Odin   Hjulsbro IK
61:40
23
157
Jonas Birgersson   Mera Lera MTB
61:48
24
202
Rasmus Rudberg   IK Akele
61:49
25
227
Erik Pettersson Linköping Ekängens IF
61:50
26
242
Peter Stenhagen Linköping  
61:56
27
180
Markel Bertilsson Björsäter  
62:05
28
185
Mattias Gustafsson Örtomta  
62:26
29
233
Anders Paju Åtvidaberg  
62:42
30
201
Pontus Rudberg   IK Akele
62:55
31
195
Nils Winge Åtvidaberg Bysjö Runners
62:56
32
163
Lasse Lindberg   Ekängens IF
63:05
33
109
Carl Adam Torbjörnsson   IK Nocout
63:33
34
237
Jörgen Ståhl Linghem  
63:52
35
120
Elias Edlund    
63:54
36
226
Isak Meunier Linköping Axa Sportklubb
64:03
37
119
Dennis Wiström   IK Nocout
64:13
38
150
Rolf Johansson Västervik Tjusat BRC
64:20
39
135
Göran Berntsson Åtvidaberg MTB Åtvidaberg
64:41
40
238
Jon-Erik Bäckström Grebo Casin Consult
64:55
41
251
Niklas Johansson Skärblacka  
65:00
42
197
Oskar Lindström Sturefors  
65:26
43
200
Petter Malmehed Björsäter Björsäters SK

65:35

44
149
Joakim Karlsson    
65:43
45
114
Christoffer Karlsson   Bäckebo skid o motion
66:20
46
229
Erik Wahlström Vånga  
66:31
47
153
Johan Österberg Linköping  
66:45
48
156
Jonas Bergroth    
66:48
49
199
Peder Österlöf    
66:50
50
113
Christian Hardell   Bäckebo skid o motion
66:55
51
140
Henrik Håkansson Linköping  
67:15
52
173
Marcus Carlsberg   Åtvidabergs Motocrossklubb
67:30
53
255
Dennis Oskarsson Åtvidaberg  
67:42
54
117
David Jonsson Linköping Linköpings Stånk & Flås
68:12
55
245
Magnus Broeders Norrköping  
68:30
56
172
Magnus Wiktorsson   Team Sub 20
68:39
57
223
Marcus Gullqvist Bankekind Svinstadsjöns IF
68:52
58
258
Magnus Alcén Linköping IK Nocout
69:08
59
186
Mikael Andreasson Linköping  
69:18
60
190
Mischa Woisetschläger Linköping  
69:30
61
247
Anton Lönn Linköping  
70:00
62
130
Fredrik Wiklund Linköping  
70:08
63
160
Kenneth Kågemyr   Svinstadsöns IF
71:15
64
240
Henrik Hallberg Linköping  
72:40
65
152
Johan Wirenmark   Team Fillinge Ultra
73:35
66
215
Tomas Thunborg   Kåvetorp Triathlonklubb
73:38
67
239
Timmy Ahlenius Linköping  
73:44
68
194
Nils Edlund    
74:05
69
141
Henrik Lange Björsäter Björsäters SK
74:06
70
174
Marcus Cromnow Linköping  
74:20
71
207
Sebastian Nordh    
74:45
72
182
Martin Wiklund Norrköping Norrköping Triathlon
75:02
73
184
Mats Malmehed Björsäter Björsäters SK
75:05
74
116
David Bäck    
75:17
75
126
Erik Zhang    
75:26
76
230
Simon Schutte Linköping Segelsällskapet Roxen
76:17
77
128
Fred Blomberg    
76:20
78
101
Andreas Valtersson Norrköping  
76:52
79
203
Robert KArlsson    
77:25
80
125
Erik Nilsson   BJörsäters SK
77:50
81
246
Tim Bjärengren Linköping  
80:22
82
146
Jerry Onmalm Linköping Trafikverket
80:23
83
235
Robert Olsson Stockholm Målstena
81:19
84
115
Claes Vallin    
84:36
85
198
Patrik Sallermo Norsholm  
85:55
86
248
Pär Wissmark Linköping Ekängen IF
86:03
87
176
Marcus Stoppert    
86:42
88
118
David Åberg    
87:15
89
107
Bengt Hemmingsson    
89:45
90
220
Lennart Andersson Finspång OT Kolmården
95:55
91
204
Rolf Jonasson   Trafikverket
99:30
 
187
Mikael Gillström    
bröt
 
151
Johan Scharf Bankekind  
bröt

Damer

Placering
Namn Ort Klubb
Tid
1
188
Mikaela Karlström   IK Nocout
59:50
2
209
Sofia Häger   IK Nocout
60:02
3
241
Helen Pernäs Norrköping Norrköping Triathlon
61:15
4
178
Maria Finnved   Terrible Tuesday Triathlon
62:19
5
256
Åsa Danell Ekängen Ekängens IF
63:44
6
206
Sanna Tykosson   Sya Skidklubb
63:54
7
138
Helena Bååth    
64:12
8
143
Ida Karlsson   IK Nocout
64:14
9
224
Sofie Sommansson Norrköping Norrköping Triathlon
64:54
10
244
Sofie Nilsson Grebo Grebovägen
64:55
11
123
Emma Löfqvist Linköping IK Nocout
65:25
12
167
Linnea Johansson   Linköpings Skidklubb
65:30
13
222
Evelina Hagelin Vikingstad Lewa Sport
65:44
14
159
Karin Schröder   IK Nocout
65:50
15
252
Rebecca Jakobsson Linköping Stånk & Flås
68:12
16
169
Lisa Lindfors    
68:29
17
127
Eva Lilliecreutz   IK Nocout
68:43
18
205
Sandra Andreasson Linköping  
69:08
19
102
Aniko Klomaromi    
71:03
20
137
Hanna Ågren Sturefors  
72:12
21
110
Caroline Mattsson    
72:18
22
105
Annelie Wärnelius Hemsjö, Björsäter Björsäters SK
73:24
23
154
Johanna Andersson Linköping  
74:05
24
133
Frida Sandström Åtvidaberg  
74:06
25
132
Frida Erixon Åtvidaberg  
74:52
26
177
Maria Bjerke    
77:10
27
136
Hanna Lindblom   IK Nocout
77:20
28
155
JOhanna Svensson    
78:35
29
104
Anna-Clara Nordh    
79:20
30
145
Jenny Karlsson    
80:20
31
231
Linda Johansson Huddinge  
80:47
32
218
Yvonne Smeds   NH Runners
81:43
33
111
Caroline Röjthammar   Gistad Giansta
82:12
34
228
Caroline Hylén Mjölby  
82:13
35
211
Susanne Andersson Fröjerum Åtvidabergs IF
82:27
36
208
Sofia Carlsson Norrköping  
83:27
37
103
Anna Levin Vreta Kloster  
83:30
38
192
Monika Carlsson Klockrike  
83:35
39
232
Jenny Paju Åtvidaberg  
84:05
40
164
Linda Wallin Vreta Kloster  
84:35
41
254
Kerstin Lundin Linköping IK Nocout
86:12
42
224
Sofie Sommansson Norrköping Norrköping Triathlon
87:50
43
121
Elin Svensson    
88:30
44
253
Åsa Åkerbjörk Linköping  
89:47
45
166
Linn Grahn    
93:25
46
112
Caroline Weiding Linköping Kenty
93:25
47
170
Madeline Hillman    
95:11
48
191
Monika Ahlin Wall Åtvidaberg  
97:15
49
161
Kia Widström   Trafikverket
97:55
50
165
Linn Bäckman    
98:50
51
249
Eleonora Klockner Linghem  
99:27
52
250
Felicia Klockner Linghem  
99:40
53
108
Cara Schanuel    
101:15
54
100
Agneta Högstedt Norrköping  
107:49

Lag

Placering
Start.nr
Deltagarnamn Lagets namn Adress
Tid
1
8
Maud Valtersson Norrköpings Triathlon  
53:09
Johan Nordqvist  
Tobias Thorsson    
2
3
Helene Bäckström Hakapäle  
54:38
Tommy Hedin  
Elias Erdtman    
3
1
Andreas Tillmar Broddebo/Norrby  
56:31
Erik Ingvarsson  
Magnus Ek    
4
10
Mattias Wärnelius Team WW  
61:22
Niklas Wallgren  
Mattias Wärnelius    
5
11
Linus Johansson Havrecirkeln  
63:10
Otto Lejon  
Lovisa Dahl    
6
9
Alice Scharf Team Villes  
65:42
Johan Gustafsson  
Philip Niklasson    
7
7
Tobias Johansson Latmaskarna  
67:17
Andreas Näsman  
Emelie Näsman    
8
13
Tobias Bergqvist Frasses Lakejer  
70:22
Tobias Bergqvist  
Susanne Gladén    
9
12
Emma Lind Linfrö  
70:26
Fredrik Frogsjö  
Emma Lind    
10
14
Andreas Malakov Team Malakov  
74:07
Therese Malakov  
Filip Malakov    
11
4
Alma Vinge Pappa fick inte vara med  
77:29
Arvid Winge  
Maria Winge    
12
2
Alma Merenius Team Sandbring  
79:22
Jessica Sandqvist  
Mikaela Lönnbring    
13
6
Arvid Henriksson Lag Träder & Henriksson  
87:55
Lisa Träder  
Linnea Träder    
14
5
Anna Weiding Lag Weiding & Weiding  
88:35
Peter Weiding  
     

Reservation för eventuella fel