Resultat Triathlon 2004

[Herrar] [Damer] [Lag]

Herrar

Placering
Nr
Namn Klubb
Tid
1
10
Daniel Persson Örebro AIK
52,38
2
12
Folkesson Mattias Örebro AIK
53,40
3
32
Persson Ulrik Östg. helikopter SK
55,26
4
20
Henriksson Patrik LASS
55,34
5
36
Stein Robert Grebo
56,10
6
27
Olsson Johan Vimmerby Triathlon
56,22
7
39
Träder Uwe Team Freja
56,27
8
40
Ulvan Stefan  
57,01
9
9
Carlen Fredrik  
57,20
10
63
Winge Nils A1 IF
57,30
11
41
Wallman George  
58,28
12
28
Olsson Pär  
58,43
13
65
Forsberg Magnus Kisa
59,04
14
3
Andersson Jonas Räddn. tj. Åtvid
61,04
15
49
Svensson Stefan Mjölby
61,21
16
8
Bertilsson Markel Björsäters SK
61,42
17
43
Åstrand Lars  
62,22
18
Niklas Palmér Linköping
63,14
19
42
Wikh Mikael Östg. helikopter SK
63,33
20
17
Gustavsson Björn Gistad
63,36
21
23
Karlsson Tommy Tjalve
63,57
22
21
Janzon Magnus Friskus LKPG
64,02
23
66
Andreasson Kennet Sya
64,20
24
33
Seidlitz Johan Gistad
65,05
25
48
Persson Mattias Gistad
65,07
26
38
Thunborg Thomas  
65,16
27
13
Forsell Thomas Björsäters SK
65,42
28
2
Abelsson Ulrik  
65,44
29
46
Lindgren Rickard Räddn. tj. Åtvid
66,58
30
7
Bergström Lennart Björsäters SK
67,55
31
5
Bengtsson Peter Mandator
68,00
32
14
Funck Kim Säters IF
68,02
33
26
Malmehed Mats Björsäters SK
68,5
34
16
Grindevi Kjell-Åke Södra Vi IF
69,49
35
64
Fyhr Joakim Norrköping
70,10
36
35
Sigfridsson Håkan  
71,35
37
22
Johansson Stefan  
72,22
38
24
Larsen Yngve Grebo
72,32
39
44
Elton Christian Björsäters SK
76,18
40
34
Sernefalk Håkan Björsäters SK
77,10
41
47
Persson Lennart Gistad
77,11
42
4
Andersson Tommy  
79,26
43
15
Granström Markus Björsäters SK
82,42
44
6
Berg Robert Räddn. tj. Åtvid
xxxx
45
45
Gustavsson Peter Räddn. tj. Åtvid
xxxx
46
19
Hallberg Ulf Mjärdevi/Lamb. IF
47
29
Palmer Niklas  

 

[Herrar] [Damer] [Lag]

Damer

Placering
Nr
Namn Klubb
Tid
1
61
Wahlqvist Lena Motala
54,02
2
52
Minur Linda Motala
55,26
3
62
Båth Helena  
57,58
4
53
Knutsson Maria Ekeby holaveden SK
73,04
5
54
Björklund Viktoria  
77,02

[Herrar] [Damer] [Lag]

Lag

Placering Deltagarnamn Lagets namn Tid
1
Oskar Hansson Team Sjögestad 58,00
Lars Grennberger    
Gunnar Hansson    
2
Meta Björk Drotz Team Drotz 59,58
Herman Drotz    
Malin Drotz    
3
Ann-Marie Nylander Lag Kassel 63,16
Tomas Kasselstrand    
Anna Kasselstrand    
4
Mikaela Larsson Edström Ford Focus 67,00
Clarinda Larsson    
Johan Eskilsson    
5
Amelie Janzon A.C.L. 67,21
Caroline Kihlgren    
Linnea Janzon    
6
Stefan Henricks Översten 70,01
Patrik Blomqvist    
Uriel Thor    
7
Cecilia Karlen Lera-laget 70,28
Eleonor Karlen    
Anna Käll    
8
Dan Berg Idrottsdemonerna 71,39
Kjell Larsson    
Björn svensk    
9
Jan Alsö Gubbligan 71,42
Weine Eriksson    
Kurt Karlsson    
10
Jessica Strand Lag Jemiyl 73,51
Ylva Tynborg    
Mia Sernefalk    
11
John-Joel Haggren Pickhultarna 75,03
Christian Larsson    
Karin Sörgjerd    
12
Staffan Håkansson Y-hult 79,03
Jenny Håkansson    
Håkan Stensson    
13
Bo Ståhl BOS 82,42
Birgitta Bringer    
Tommy Pettersson