Resultat MTB 2021

Herrar

Placering
Startnr
Namn Ort Klubb
Tid
1
43 Emil Lundborg Hymer CK 01:12:44.59
2
53 Fredrik Hermansson Boxholm Dala-Järna IK 01:14:29.58
3
35 Christian Svensson Motala Mjölby CK 01:16:29.69
4
222 Alex Johansson Motala Maif CK 01:16:34.70
5
117 Mattias Alvarsson Linköping Finspångs CA 01:16:35.18
6
46 Erik Gråd Linköping Hymer CK 01:16:35.54
7
12 Andre Conradsson Motala Kanonaden Cycling Team 01:16:36.23
8
78 Johan Ekström Linköping Mera Lera Mtb 01:17:42.55
9
64 Hugo Andersson Linköping Hymer CK 01:18:03.60
10
132 Niclas Bjarnegård Hymer CK 01:18:51.80
11
146 Per-Axel Jonsson Åtvidaberg Åtvidabergs IF 01:19:41.69
12
220 Johan Berg  Kolmårdens MTB 01:20:25.15
13
36 Christopher Österholm Vikingstad Hymer CK 01:20:54.00
14
164 Robert Thunell Linköping Mera Lera Mtb 01:20:54.91
15
39 Daniel Karsk Linköping Mera Lera Mtb 01:20:55.78
16
206 Pär Mörk Katrineholm 01:22:09.90
17
141 Paul Jedenfalk Ljungsbro Vreta SOMK 01:22:11.45
18
139 Otto Lejon Åby 01:22:11.70
19
6 Anders Bergström Mera Lera Mtb 01:22:15.69
20
86 Jonas Thornros Linköping Mera Lera Mtb 01:22:20.32
21
233 Anton Kvarnmo Grebo Mera Lera Mtb 01:22:25.16
22
187 Rickard Sandberg Tranås Tranås CK 01:23:19.62
23
193 Per Nylien Söderköping 01:23:46.19
24
196 Isak Viberg Linköping Mera Lera Mtb 01:23:47.74
25
232 Carl Johan Lindgren Järfälla CK 01:23:53.66
26
133 Niclas Heintze Finspång 01:23:58.46
27
161 Robert Andersson Katrineholm CK Ceres 01:23:59.21
28
7 Anders Erzell Åby 01:24:00.18
29
135 Niklas Nilsson Ydre Asby IF 01:24:01.25
30
147 Peter Brown Åtvidaberg ÅIF 01:24:02.16
31
31 Christian Bergström Norrköping Finspång CA 01:24:03.88
32
124 Mikael Nordenhem Vikingstad Mjölby CK 01:24:05.61
33
138 Oskar Wilander Karlstad Finspång CA 01:24:09.00
34
180 Tommy Resin Norrköping Stadium IF 01:24:10.83
35
160 Rickard Greve Finspång Finspång CA 01:24:16.01
36
102 Magnus Hoff Linköping IK NocOut.se 01:24:30.15
37
24 Arvid Wilander Norrköping Finspång CA 01:25:52.46
38
165 Roger Andersson Åtvidaberg ÅIF Cykel 01:26:15.90
39
204 Simon Kuronen Linghem Linghems MS 01:27:29.42
40
80 Johan Garstedt Västervik Tjust Bike & Running Club 01:29:25.83
41
189 Marcus Carlsson Motala Maif CK 01:29:30.35
42
213 Jan Odeskog Vikingstad Mera Lera Mtb 01:29:46.22
43
61 Henrik Nordström Västervik Tjust Bike & Running Club 01:29:49.03
44
129 Morgan Sköld Finspång FCA Finspångs CykelAmatörer 01:30:07.64
45
23 Anton Ydrestrand Ydre IFK Österbymo 01:31:09.10
46
155 Peter Karlsson Ydre IFK Österbymo 01:31:14.59
47
150 Peter Folkesson Västervik Tjust Bike & Running Club 01:31:16.81
48
4 Alfred Larsson Motala Maif CK 01:31:17.89
49
225 Jelmer Bruggemann Linköping 01:31:18.94
50
84 John Öberg Mjölby Mjölby CK 01:31:19.88
51
15 Andreas Karlsson Linköping 01:31:29.40
52
205 Johan Netz Skärkind Finspång CA 01:31:34.75
53
157 Petter Kullenberg Mantorp 01:31:39.80
54
72 Jacob Wärnelius Hemsjö, Björsäter Björsäters SK 01:31:45.81
55
118 Mattias Fyrsten Åtvidaberg RIF räddningstjänsten 01:31:47.49
56
17 Andreas Modig Åby Finspångs CA 01:31:48.15
57
77 Johan Bergström Linköping IK NocOut.se 01:32:46.54
58
171 Stefan Lindström Finspång Bike&Beer Finspång 01:32:48.54
59
91 Kewin Lindgren Svärtinge 01:32:54.53
60
116 Mats Karlsson Kolmården Kolmårdens MTB 01:32:57.73
61
120 Mattias Olsson Åtvidaberg Åtvidaberg Mtb 01:32:58.44
62
85 Jonas Remnås Norrköping 01:33:00.69
63
168 Simon Sjöberg Motala 01:33:02.03
64
154 Peter Johansson Söderköping 01:33:04.20
65
194 Peder Hahne Mjölby Mjölby CK 01:33:23.26
66
48 Erik Wahlström Skärblacka Finspångs CA 01:33:54.28
67
33 Christian Jarmeus Klockrike Maif CK 01:34:00.26
68
231 Jimmy Samuelsson Norrköping NBIF 01:34:07.67
69
109 Markus Brage Mantorp Mjölby CK 01:34:09.17
70
8 Anders Henriksson Västervik Tjust Bike & Running Club 01:34:10.19
71
136 Niklas Stolpe Söderköping 01:34:24.46
72
197 Johan Carlsson Linköping Mera Lera Mtb 01:34:25.72
73
100 Magnus Aktner Ljusfallshammar 01:34:30.20
74
47 Erik Jussi Linköping 01:34:47.72
75
58 Hans Johansson Motala 01:35:24.63
76
183 Ulf Eklund Motala Motala AIF Cykel 01:35:25.01
77
179 Tom Skallström Vikingstad Team Muskelglädje 01:35:30.00
78
198 Wojciech Osikowicz Linköping Mera Lera Mtb 01:35:44.00
79
188 Robin Grot Västervik Tjust Bike & Running Club 01:35:50.54
80
176 Thomas Wettre Linköping Mera Lera Mtb 01:35:52.22
81
203 Rikard Törnå Norrköping 01:35:56.01
82
40 David Jonsson Sturefors Linköping Stånk&Flås 01:36:20.38
83
148 Peter Carling Linköping 01:36:30.17
84
30 Christer Jönsson Linköping I&T MTB 01:37:13.29
85
140 Patrik Andersson Mera Lera Mtb 01:37:30.24
86
137 Niklas Wijk Åtvidaberg 01:37:31.60
87
60 Henrik Algmark Kimstad UT Kolmården 01:38:12.77
88
95 Lars Svensson Söderköping 01:38:14.08
89
190 Magnus Löfqvist Sturefors Team Bröderna Tramp 01:38:25.96
90
94 Lars Carlberg Hallsberg 01:38:59.13
91
14 Andreas Karlsson Rimforsa 01:39:09.33
92
42 Elliot Knutsson Rimforsa 01:39:12.22
93
153 Peter Jarheden Sturefors Mera Lera Mtb 01:39:13.01
94
184 Ulf Linghult Norrköping Tajts Mtb 01:39:21.57
95
108 Markus Axelsson Ekängen Ekängens IF 01:39:44.53
96
96 Lucas Grönvall Svärtinge 01:39:56.51
97
113 Martin Mimer Linghem 01:39:57.64
98
143 Per Nobrant Ljungsbro Vreta SOMK 01:40:00.25
99
224 Hampus Andersson Ljungsbro Team Bröderna Tramp 01:40:08.85
100
67 Håkan Linder Norrköping UT Kolmården 01:40:13.55
101
51 Freddy Lejon Finspång Finspångs CA 01:40:18.39
102
25 Axel lejon Finspång Finspångs CA 01:40:18.73
103
230 Anders Grundström Grytgörls IK 01:40:26.02
104
68 Håkan Skogstjärna Åtvidaberg 01:40:30.27
105
2 Adrian Eklöv Västervik Tjust Bike & Running Club 01:40:33.20
106
149 Peter Eriksson Östra Ryd 01:40:41.86
107
159 Pontus Edqvist Norrköping Söderk. Skidklubb 01:40:58.55
108
156 Peter Nilsson Rimforsa Kisa SK 01:40:59.06
109
200 Villy Säfström Norrköping 01:41:10.35
110
163 Robert Pils Vreta Kloster Vreta SOMK 01:41:21.28
111
66 Håkan Kjellertz ICA Åtvidaberg 01:42:05.67
112
177 Tobias Eiderbäck Sturefors 01:42:06.80
113
174 Thomas Hagerståhl Finspång 01:42:12.60
114
18 Andreas Tinghed Grebo Grebo Mtb 01:42:36.35
115
191 Ove Karlsson Söderköping Söderk. Skidklubb 01:42:48.98
116
175 Thomas Svensk Linköping Mjölby CK 01:43:02.26
117
207 Mattias Browns Söderköping 01:43:16.56
118
152 Peter Igheimer Rimforsa 01:43:25.33
119
199 Tommy Sedhav Norrköping 01:43:52.69
120
26 Benny Magnusson Finspång Bike&Beer Finspång 01:44:02.84
121
170 Stefan Kocken Österstad Motala 01:44:21.16
122
130 Morgan Stoppert Kränge Vreta SOMK 01:45:47.66
123
192 Tommy Karlsson Söderköping 01:45:56.01
124
111 Markus Gustafsson Åtvidaberg 01:45:56.76
125
73 Jakob Andersson Västervik Tjust Bike & Running Club 01:45:58.11
126
167 Ronnie Pettersson Norsholm 01:46:15.11
127
202 Martin Johansson Svinstasjöns IF Bankekind 01:46:52.35
128
83 Johan Söderqvist Finspång 01:46:58.58
129
144 Per Söderberg Finspång 01:47:31.05
130
38 Daniel Andersson Redinge  01:47:58.71
131
122 Melker Fyrsten Åtvidaberg 01:48:35.57
132
11 Anders Ödman Finspång Bike&Beer Finspång 01:49:27.43
133
62 Henrik Nyström Norrköping 01:50:17.23
134
50 Freddie Håkansson Åby 01:50:22.61
135
110 Markus Gullqvist Bankekind Svinstasjöns IF 01:50:26.55
136
123 Mikael Jakobsson Linköping Svinstasjöns IF 01:50:29.93
137
76 Joakim Karlsson Åtvidaberg 01:50:49.55
138
93 Kristian Köpsen Linköping Mera Lera Mtb 01:51:25.79
139
178 Tobias Lindeberg Linköping Mera Lera Mtb 01:52:15.88
140
208 Arvid Browns Söderköping 01:53:32.28
141
74 Jan-Erik Heintze Rejmyre 01:53:54.46
142
211 Martin Ottosson Västervik Max Prestation SC 01:54:32.05
143
235 Johan Rosen  Norrköping 01:55:42.12
144
221 Olle Carlsson Söderköping CK Alvik 01:56:00.00
145
219 Bengt Artursson Svärtinge 01:56:39.96
146
172 Stefan Nord Skärblacka 01:57:34.51
147
209 Thomas Thunborg Linköping 01:57:43.01
148
52 Fredrik Frogsjö Norrköping 01:58:14.05
149
162 Robert Pettersson Linköping IK NocOut.se 01:59:03.02
150
121 Mattias Östervall Västervik Tjust Bike & Running Club 01:59:05.78
151
142 Per Johansson Finspång 01:59:06.70
152
10 Anders Molund Litorp 01:59:07.83
153
57 Hans Arman Linköping Mera Lera Mtb 01:59:46.36
154
82 Johan Lilja Skärblacka 02:02:08.21
155
237 Jonas Svanberg Söderköping 02:02:50.87
156
32 Christian Flygt Stavsjö 02:03:06.32
157
63 Henrik Steensland Linköping 02:03:06.58
158
158 Pierre Öijerstedt Sköndal Team LP 02:03:13.76
159
185 Ulf Setterdahl Västervik 02:03:49.80
160
99 Madeleine Öhlund Åtvidaberg 02:03:50.29
161
223 Anders Levander Skärblacka 02:04:51.24
162
16 Andreas Martini Västra Harg Västra Harg IF 02:05:26.30
163
54 Fredrik Karlsson Skärblacka 02:06:36.83
164
212 Antonio Segatori Finspång Hydro Mtb 02:07:20.98
165
240 Thomas Wehre Mera Lera Mtb 02:07:40.78
166
101 Magnus Claesson Vikingstad 02:09:46.49
167
169 Stefan Eidborn Ringarum 02:10:03.48
168
125 Mikael Rengman Lotorp Bike&Beer Finspång 02:11:56.19
169
75 Joakim Ahlstrand Norrköping 02:11:59.19
170
238 Andreas Karresand Skärblacka 02:13:15.91
171
13 Andreas Borgestad Grebp 02:13:23.37
172
92 Kristian Bröthlin Norrköping Stånk & Flås 02:14:45.32
173
89 Kent Stenshaga ICA Åtvidaberg 02:35:34.21
174
87 Jörgen Druid Norrköping 02:36:17.51
       
         
         

Damer

Placering
Startnummer
Namn Ort Klubb
Tid
         
1
173  Stina Sjöberg  Hammar  SheRides CK  01:23:20.99
2
5  Alicia Petersdotter  Norrköping  Kolmårdens MTB  01:24:17.56
3
45  Emma Bexell Ydre   IFK Österbymo          01:41:20.80
4
107  Maria Modig  Norrköping  Ringmurens Cykelklubb  01:41:32.81
5
21  Ann-Charlotte  Mjölby  Mjölby CK  01:47:26.81
6
70  Ida Blom  Boxholm    01:47:58.97
7
49  Fia Forslind  Vikingstad  Team Muskelglädje  01:50:49.91
8
131  Nathalie Liikamaa  Kolmården  Cykelföreningen Tajts Mtb  01:50:52.09
9
27  Birgitta Vegfors Pettersson  Boxholm  Motala AIF Cykel  01:52:17.93
10
19  Aniko Komaromi  Kimstad  UT Kolmården  01:54:07.05
11
210  Linnea Kullman  Västervik Max Prestation SC   01:54:29.79
12
229  Ann Westermark    01:55:22.68
13
195  Therese Klingstedt  Linköping  01:55:23.61
14
226  Hillevi Rystedt  Ljungsbro  Vreta SOMK  01:56:05.02
15
88  Karin Wiklund  Åtvidaberg  Åtvidabergs IF  01:59:43.80
16
20  Anna Kocken  Österstad Motala    02:00:03.50
17
41  Elisabet Olsson  Västervik  02:02:11.53
18
22  Ann-Sophie Stenshaga    ICA Åtvidaberg  02:03:59.14
19
44  Emma Asplund  Linköping    02:04:22.40
20
227  Agnes Åsberg  Boxholm    02:04:28.56
21
115  Matilda Martini  Västra Harg  Västra Harg IF  02:05:18.69
22
59  Helene Axelsson    ICA Åtvidaberg  02:06:51.44
23
228  Annelie Karlsson  Boxholm    02:08:41.53
24
105  Maria Mattsson  Åby  02:12:05.13
25
239  Ellinore Karresand  Skärblacka  02:22:53.62
26
201  Madeleine Ståhl  Finspång Finspång CA   02:23:24.16
27
214  Pernilla Rosell  Tyfors  03:40:21.00
           
       

 

Med stor Reservation för eventuella fel pga av manuell tidtagning